Reus je opet opasan deset minuta kasnije, no ovog puta na mjestu je Lloris. Son je u 30. minuti izbjegao zalede i sjurio se prema golu domacina, medutim udarac odlazi pokraj gola. Odgovorila je odmah Borussia s tri sjajne prilike u dvije minute.

Prvo je Lloris s dvije sjajne reakcije zaustavio Wiegla, a onda je maestralnom obranio i udarac Gotzea. U 44. minuti udarac s ruba sesnaesterca oprobao je i Paco Alcacer, no puca ravno u Llorisa. Svi promasaji zuto-crnih kaznjeni su odmah na pocetku drugog poluvremena, u 49. minuti, kada je Sissoko dao loptu u prostor za Kanea, a ovaj lijepim udarcem stize do petog gola ove sezone u Ligi prvaka.

Borussia je nakon toga imala potpunu dominaciju, no pravih prilika bilo je malo, tek su u 76. minuti zaprijetili preko Pulisica, ciji udarac glavom odlazi iznad precke. Najbolju priliku domacin je za izjednacenje imao u 89. minuti kada Alcaceru zicer skida Lloris. Borussia Dortmund Tottenham Hotspur Real Madrid Ajax Amsterdam

U srijedu je odigrana prva utakmica polufinala spanjolskog Kupa kralja izmedu Barcelone i Real Madrida, a jedna od najljepsih scena nakon utakmice bio je zagrljaj dva najbolja igraca dviju momcadi Luke Modrica i Lionela Messija. Urbanandsport/NurPhoto via Getty Images Jedan od najboljih nogometasa svih vremena Lionel Messi i trenutno najbolji igrac svijeta Luka Modric pokazali su velicinu nakon El Clasica izmedu Barcelone i Real Madrida.

Utakmica je zavrsena nerijesenim rezultatom 1:1, a nakon utakmice dvije najvece zvijezde su pokazale medusobni respekt. Madridski As podijelio je fotografiju na kojoj su u zagrljaju dvije desetke, Messi i Modric, te pozvao svoje citatelje da je opisu jednom rijecju. Nogomet i carolija su one koje su fanovi najcesce koristili. Define esta foto con una palabrapic.twitter.com/nbfbYriQEf— AS (@diarioas)February 6, 2019 Lionel Messi , Luka Modric

Nogometasi Barcelone svladali su Espanyol u gradskom derbiju rezultatom 4:0, u susretu 15. kola La Lige, u kojem su videna cetiri sjajna gola. Alex Caparros, Getty Images Sport Barcelona Nogometasi Barcelone su protiv Espanyola demonstrirali silu pa su se poslije trijumfa izdvojili na celu ljestvice s 31 bodom. Prate ih Sevilla i Atletico Madrid sa po 28 bodova.

Prva zvijezda Barcelone Lionel Messi je odigrao utakmicu za pamcenje, postigavsi dva gola, u 17. i 65. minuti, oba puta izravno iz slobodnih udaraca, sto je na jednoj utakmici La Lige uspio po prvi put u karijeri. Oba puta su udarci bili s vise od 20 metara i zaista ih treba pogledati vise puta. Messi je bio asistent i kod minijature i gola Ousmanea Dembelea u 26. minuti iskosa s lijeve strane desnom nogom, dok je strijelac bio i Luis Suarez u 45. minuti, takode na lijevoj strani sesnaesterca iz mrtvog kuta kroz noge vratara Espanyola Lopeza. 5th Ballon Dor what a joke #Messi#EspanyolBarcapic.twitter.com/9MNjk0XKTv — Messi |FC Barcelona| (@10MyS) December 8, 2018 Pure Messi Magic Free Kick is like making Penalty for Lionel Messi#EspanyolBarca#LaLiga#Messipic.twitter.com/ZzK4E7MRS4 — Hoopitupsports (@hoopitupsports) December 8, 2018 #SponzorPrijenosa #DerbyBananas FC Barcelona Espanyol Barcelona La Liga , Lionel Messi

Hrvatska kosarkaska reprezentacija veceras igra utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a protivnik je Poljska. Utakmicu mozete pogledati uzivo na Sportklubu 1 od 21:00 sati. Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images Hrvatska veceras u Gdanjsku igra novu bitnu utakmicu u kojoj nema pravo na pogresku.

Nakon sto smo u petak porazeni od Litve, reprezentacija izbornika Drazena Anzulovica jos uvijek drzi sve u svojim rukama, ali mora pobijediti u svim utakmicama do kraja kvalifikacija. Playmaker Hrvatske Rok Stipcevic prokomentirao je danasnjeg protivnika Poljsku. “Pojedinacno bih iz reprezentacije izdvojio par igraca. To su: A. J. Slaughter na vanjskim pozicijama koji je igrao ove godine u ASVEL-u, igrao sam protiv njega kroz europska natjecanja. To je igrac koji ima poene u rukama.

Adam Waczinsky je igrac koji je igrao u Unicaji, dobar bek, zatim Mateusz Ponitka u Lokomotiv Kubanu i Adam Hrycaniuk koji je igrao u Zielonoj Gori na visokoj poziciji i protiv kojeg sam takoder igrao. Sve su to igraci s velikom minutazom i u prethodnim utakmicama su igrali preko 30 minuta. Ostali su vecinom igraci domace poljske lige. Igraju dosta otvoreno, vole trku, vole kontranapad sto trebamo iskontrolirati i na sto moramo biti fokusirani”, izjavio je Stipcevic za HKS.

Takoder, razigravac hrvatske reprezentacije je izjavio kako svi igraci vjeruju u odlazak na Svjetsko prvenstvo. “Svjesni smo da smo izgubili dva boda protiv Litve, ali i da mozemo i moramo bolje, no bitno je da zaboravimo tu utakmicu sto prije. Pogledali smo video analizu, greske smo arhivirali. Ispravili smo ih kroz treninge i to je zaboravljena stvar zato sto mislim da vise ne treba puno razmisljati o tome.

Previse polemizirati i ulaziti u preduboke analize protivnika u trenutnoj situaciji mozda i nije toliko potrebno. Potrebnije je da se fokusiramo sami na sebe, damo nas maksimum na terenu i da probamo doci do tih vrlo vaznih dva boda tako da nam to koliko-toliko olaksa naredna dva kruga utakmica i moguci plasman na Svjetsko prvenstvo u koji svi jos uvijek vjerujemo”, zakljucio je Stipcevic. @rstipsa on tomorrow’s POL CRO qual. game Don’t miss it: Sep. 17th @ 21:00 @HRTsport HTV2#igrajmojaHrvatska#FIBAWC#ThisIsMyHousehttps://t.co/MN1sGKlTRd — hks_cbf (@CbfHks) 16. rujna 2018. Rok Stipcevic , Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Vozac Mercedesa Britanac Lewis Hamilton bio je najbrzi u subotnjim kvalifikacijama Formule 1 za Veliku nagradu Italije u Monzi, te je tako postao rekorder po broju “pole positiona”. To mu je 69. najbolja startna pozicija u karijeri, cime je prestigao Michaela Schumachera.

Mark Thompson/Getty Images Drugo i trece vrijeme u kvalifikacijama, koje su kasnile skoro tri sata zbog jake kise, imali su vozaci Red Bulla, Nizozemac Max Verstappen i Australac Daniel Ricciardo, no oni su zbog promjene dijelova na bolidima kaznjeni, pa ce u nedjelju Verstappen krenuti u utrku sa 14. startne pozicije, a Ricciardo sa 17. BREAKING: @LewisHamilton becomes an all-time #F1 record holder with his 69th career pole, VER qualifies second, RIC third #Quali#ItalianGPpic.twitter.com/5TbjUUQ5xC— Formula 1 (@F1) September 2, 2017 Vodeci u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva Formule 1 vozac Ferrarija Sebastian Vettel krenut ce iz treceg reda, odnosno sa seste startne pozicije. END OF QUALIFYING TOP TEN HAM VER RIC STR OCO BOT RAI VET MAS VAN#Quali#ItalianGP#F1pic.twitter.com/voL7vFgUxg— Formula 1 (@F1) September 2, 2017 Formula 1 , Lewis Hamilton , Mercedes AMG Petronas

Spanjolski prvoligas Villarreal otpustio je u utorak trenera Luisa Garciju Plazu poslije samo sedam tjedana i devet utakmica na klupi kluba iz pokrajine Castellon. Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport Luis Garcia “Zuta podmornica” je Luisa Garciju dovela na mjesto trenera 10. prosinca, kada je zamijenio dotadasnjeg sefa struke Javiera Calleju.

Od tada je Villarreal pobijedio jednom u Europskoj ligi, dok je u domacim tnatjecanjima upisao pet remija i tri poraza. “Zuta podmornica” je prije 12 dana eliminirana iz spanjolskog Kupa od Espanyola, dok je u subotu u La Ligi porazena od Valencije u gostima (3:0). Luis Garcia je tako ostao na samoj jednoj pobjedi u devet utakmica, protiv Spartaka iz Moskve (2:0), sto nije bilo dovoljno da ostane i dalje trener Villarreala, koji je na pretposljednjem mjestu na tablici La Lige sa 18 bodova. Official announcement:#VillarrealCF part ways with Luis Garcia Plaza. The manager will say his goodbyes at 4pm CET at the Training Ground.pic.twitter.com/HVks4bZKiC— Villarreal CF English (@Eng_Villarreal)January 29, 2019 Villarreal CF

Hokejasi Medvescaka izgubili su u susretu EBEL lige na svom ledu od Black Wingsa iz Linza s 2-5 (0-0,1-2,1-3). Nakon sto je prva trecina zavrsila bez golova, u drugoj su Woger (33) i D’Aversa (34)doveli goste u vodstvo, da potom smanjio Lemtjugov (36). U zadnjoj trecini su Austrijanci preko Schofielda (43), Freundschlaga (45) i Altmmana (60) osigurali pobjedu, dok je drugi gol za Medvescak postigao Mauldin (57).

Medvescak je ostao predzadnji s 20 bodova, sest manje od desetog Dornbirna, a cetiri vise od posljednjeg Villacha. “Medvjedi” 2. prosinca gostuju kod Dornbirna. Hey ho, let’s go! It’s #GAMEDAY! #Medvescak vs @BlackWingsLinz @ ??Planet Sport pic.twitter.com/69uZKvc9Jp — KHL Medvescak Zagreb (@KHL_MedvescakZG) 29. studenoga 2018. (h) KHL Medvescak Zagreb , Black Wings Linz , EBEL

Nogometasi Rayo Vallecana i Athletic Bilbaoa igrali su neodluceno 1:1 u zaostaloj utakmici treceg kola La Lige. Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images Pred oko 12.000 navijaca, domaci sastav je dosao do vodstva u 23. minuti preko Josea Angela Poza, a bod Baskima donio je Muniain pogotkom u 66. minuti. Ta utakmica je trebala biti odigrana pocetkom rujna, ali je klubu iz Vallecasa zatvoren stadion zbog propusta na utakmici sa Sevillom.

La liga je nalozila Rayu da obavi potrebne rekonstrukcije da bi dobio zeleno svjetlo za odigravanje utakmica, sto je taj klub i ucinio. Posto u derbiju zacelja nije bilo pobjednika, to nije utjecalo na njihove pozicije na ljestvici. Athletic je ostao 17. sa osam bodova, dok je Rayo dvije pozicije iza s tri boda manje. Rayo Vallecano Athletic Bilbao La Liga

Trener Barcelone Ernesto Valverde istaknuo je da njegova momcad u subotu mora biti jos bolja, ako zeli slaviti i u prvenstvu. Barcelona je jos jednom ocitala lekciju Realu na njihovom Santiago Bernabeuu. Slavili su Katalonci s 3:0i izborili finale Kupa kralja. – Trebali smo postici gol i biti u finalu, stvorili smo puno prilika, ali nismo zabili.

U nogometu se ipak broje golovi, a ne prilike, pa tuzni idemo kuci – rekao je trener kraljeva Santiago Solari. Trener Barcelone Ernesto Valverde priznao je da je Real bio bolji u prvom poluvremenu. – Bili su bolji u prvom poluvremenu, nismo imali ambicije u ofenzivi. Nismo bili dobri, gubili smo lopte u opasnim situacijama i to nas je moglo kostati. Ovo je nogomet, protiv Lyona smo imali 25 udaraca i nismo zabili.

Danas smo iz tri udarca zabili tri gola – rekao je Valverde koji se okrenuo na novi El Clasico koji se igra u subotu. – Jednako vazna utakmica, mi moramo biti bolji, ako zelimo pobjedu. ?@ivanrakitic”Voy a jugar una nueva final en mi ciudad favorita, aunque en el estadio equivocado; ojala podamos ganarla de nuevo”pic.twitter.com/ag4Qaj6kEE— El Transistor (@ElTransistorOC)February 27, 2019 Pred novinare je nakon utakmice izasao i Ivan Rakitic. – Voljeli bi mi u svakoj utakmici imati 20 utakmica, ali ponekad morate ‘procitati’ utakmici, a to smo mi napravili danas – rekao je Rakitic pa dodao: – Igrat cu novo finale u mom omiljenom gradu, iako na krivom stadionu (op.a. stadion Betisa). Nadam se da mozemo pobijediti. Ivan Rakitic , Ernesto Valverde , Santiago Solari , Real Madrid Barcelona FC

<

p>U cetvrtak su odigrani brojne utakmice cetvrtog kola Europske lige, a najvece iznenadenje napravila je ekipa luksemburskog Dudelangea, koja je ostvarila ogroman podvig izbacivsi rumunjski Cluj. Epsilon, Getty Images Sport Luksemburzani su slavili na gostujucem terenu u Cluju sa 3:2, i osigurali prolaz u grupnu fazu natjecanja ukupnim rezultatom od cak 5:2. Dvostruki strijelac za momcad iz male zapadnoeuropske drzave bio 1xbet popup je Nizozemac Sinani, a gol je postigao i Turpel.

U utakmici, koju ste mogli gledati na Sportklubu 1, izmedu Atalante i Kopenhagena u danskoj prijestolnici su odlucivali penali, jer momcadi poslije vise od 210 minuta igre nisu uspjeli postici gol. Vise koncentracije imali su Danci, pa je dalje prosao Kopenhagen rezultatom 4:3 pri izvodenju penala. VI GJORDE DET pic.twitter.com/RkZD6hkOSA— F.C.

Kobenhavn LIVE! (@FCKobenhavnLIVE) August 30, 2018 Bugarski Ludogorec je pobjedom 4:0 demonstrirao silu protiv Torpeda iz Kutaisija, a Astana je eliminirala je Apoel iz Nicozije poslije pobjede 2:1. End of the game. Victory for Ludogorets with 4:0 #Ludogorets#Torpedo#LudogoretsTorpedopic.twitter.com/fbF2vQqGqP— PFC Ludogorets 1945 (@Ludogorets1945) August 30, 2018 Zenit iz Sankt Petersburga jedva je prosao dalje u duelu s norveskim Moldeom.